«Професіоналами не народжуються, ними стають»
Сьогодні в ексклюзивному VIP-інтерв’ю ми познайомимо Вас із чарівною леді, яка надихає своєю впевненістю, професіоналізмом і прагненням до самореалізації. Вона – майстер перманентного макіяжу, міжнародний спікер, наставник і ТОП-тренер команди «Leader». Її діяльність охоплює різні країни світу, де вона працює понад 7 років на світовій арені, підвищуючи стандарти краси та навчаючи інших. Наріне Оганесян відома серед поціновувачів краси у Бельгії, Італії, Польщі, Німеччині і, звісно, в Україні. Її робота – це не лише мистецтво, що допомагає жінкам виглядати впевненіше, але й приклад того, як можна досягти вершин, слідуючи своїй пристрасті. Українська мова, культура та наша земля стали рідними для Наріне після переїзду з Вірменії під час вірменської війни. Ця сильна жінка змогла реалізувати себе у beauty-сфері, незважаючи на життєві обставини. Історія Наріне Оганесян – це нагадування про те, що у сфері краси немає меж для досконалості та розвитку, якщо по-справжньому любиш те, чим займаєшся.
Довідка
Персона: Оганесян Наріне Роміківна
Професія: Майстер перманентного макіяжу. Міжнародний спікер. ТОП-тренер команди Leader by Druzhinina
Знак зодіаку:Лев (ДН: 03.08)
Життєве кредо: успішність любить наполегливість
Важлива подія в житті: день народження
Бізнес для неї – життєвий шлях
Історичне місце: там, де народилась, – Єреван
Книга: розмова з Богом
Авто: Ніл Дональд Волш
Вид відпочинку: море, гори
Страва: шашлик (все ж з Кавказу)
Напій: кава
Ідеальний дім – затишок, спокій, гармонія
Справжній смак життя – жити в моменті
People UA: Наріне, з чого розпочався Ваш професійний шлях у сфері краси?
Наріне Оганесян: Перше моє професійне навчання проходило у Міжнародній медичній школі Софії Грицак у місті Львові у 2015 році. Багато років я працювала стилістом-візажистом, вдосконалюючи свою майстерність. Згодом навчалася перманентного макіяжу в академії Юліани Дружиніної. Сьогодні я є ТОП-тренером команди Leader by Druzhinina та міжнародним спікером і маю можливість ділитись здобутими знаннями та досвідом на світовій арені. Я працюю у Брюсселі (Бельгія), проте постійно маю ділові поїздки в Італію, Польщу, Німеччину, Україну.
People UA: Скільки років Ви працюєте за кордоном майстром перманентного макіяжу?
Наріне Оганесян: Вперше мене запросили до Італії у 2018 році. Я зробила три зони татуажу своїй свекрусі в Україні, і, оскільки вона працює у солідних сеньйорів, вони вирішили запросити мене до себе. Попри крутий інтернет, «сарафанне радіо» ніхто не скасував. Так і почалась моя робота за кордоном. Я приїздила на десять днів, робила перманентний макіяж двадцятьом італійцям і поверталась додому в Україну. Не було коли й Італію дивитися. Тоді я зрозуміла, що кордонів для розвитку не існує, ми самі їх собі створюємо.
People UA: За останніх три роки Ви ще потужніше почали працювати в різних країнах. Як Вам вдалося вийти з рамок, адже багато людей думає: «Зараз війна, не на часі. Не буду починати, бо в мене не вийде»?
Наріне Оганесян: Немає слова «бар’єр». Цей світ – це лабіринт, й чим більше ти бігаєш, тим більше твоїй свідомості відкриються можливості. Війна – це ще не кінець. Я розумію, що таке війна, бо ще в юному віці моя сім’я через війну у Вірменії переїхала в Україну. Ми вийшли з будь-яких рамок, і мої батьки не обмежували мене кордонами. Хочу сказати, дівчата мої дорогі, одна сторінка історії закривається, а іншу – пишемо. Ми пишемо історію, поки триває життя. Головне – не зупиняйтеся!
Незабаром війна змінить людей, які залишилися в Україні. Свідомість українського суспільства так зміниться, що Ви будете шоковані. Ми зараз пропускаємо доленосні події через себе. Поки це стосувалося Вірменії, Україна нічого не розуміла. Сирія та Афганістан. Там взагалі росіяни рівняють все із землею.Вірменія воює 30 років… Війну я та моя сім’я переживаємо вдруге, і я бачу, що скрізь сценарій війни по однаковий. Після трьох років війни чоловікам не можна було виїжджати з Вірменії, перетин кордону був можливий лише у країни СНД. Географічно Вірменія належить до Європи, але у нас немає сусідів Європейського Союзу, як в України. Біля України розташовані Польща, Угорщина, Румунія, Словаччина. Якби Україна мала інше географічне розташування, країна не вистояла б у цій війні.
People UA: Наріне, а як Ви знаходите клієнтів за кордоном?
Наріне Оганесян: «Сарафанне радіо» за стільки років швидко розносить інформацію. Наприклад, в Італії давно працюють дівчатка з України, які записують італійців у свої салони краси. А задоволені клієнти рекомендують мене як майстра своїм родичам та подругам. Італійці обожнюють усе красиве, і якщо хтось з їхнього оточення вже собі зробив гарні брівки чи стрілки у мене, то вони теж хочуть записатись на beauty-процедури. Італійці доволі емоційні й люблять експериментувати, не обмежуючи себе кордонами. І в цьому ми схожі.
People UA: Уже сім років Ви працюєте за кордоном. Як Ви оцінюєте ставлення іноземців до українців, порівнюючи до початку повномасштабної війни й за останні три роки, поки вона триває?
Наріне Оганесян:2024 рік показав, як європейці втомилися від війни рф проти України. Вони починають звинувачувати українців, бо в Європі ростуть ціни, безліч українців не працює і як біженці живуть на соціальні виплати, а, як виявляється, мало хто з корінних мешканців має можливість звернутися за соціальною допомогою. Я – підприємець, працюю легально як в Європі, так і в Україні й не хочу соціальних допомоги від Європи, тому що коли ти її отримуєш, мусиш виконувати розпорядження соцслужб. А моя робота цього не передбачає, бо сьогодні я в Україні, а завтра – працюю в Бельгії. Я отримала карту А, для того, щоб жити та працювати в Європі офіційно, бо якщо її немає, не можеш там займатися підприємництвом. Я сплачую чималі податки, за квартал понад 800 євро, тому бельгійці вдячні мені й з повагою ставляться до моєї роботи.
People UA: Як вірменсько-українська ідентичність впливає на Ваш підхід до ведення бізнесу та міжнародних партнерств?
Наріне Оганесян: Бельгія, Італія, Польща, Німеччина– інтернаціональні країни. І моя українсько-вірменська ментальність рятує. Два менталітети – це класно. Я можу знайти мову з кавказцями, слов’янами, європейцями, і це дуже важливо. Все-таки українська ментальність є проєвропейською. Кавказ із Україною я не можу зрівняти. Так, усі ми пострадянські люди, але волиняни ментально ближчі до Європи, східна частина – до рф, тому цей бар’єр завжди буде.
People UA: Наріне, в яких техніках ПМ працюєте?
Наріне Оганесян: У світі перманенту я працюю десять років. В новій техніці перманенту (мікроблейдинг, пудра, волоскова) я працюю вже сім років.
People UA: Безпека, гігієна, якість та стійкість фарб – це ті пріоритети, котрі впливають на рішення, чи робити перманентний макіяж…
Наріне Оганесян: Сьогодні безпека на дуже високому рівні. В історії індустрії краси – це найвищий рівень, тому що одноразова продукція зараз настільки доступна, що я не знаю майстрів, які працюють, як колись, стерилізуючи прибори. У клієнтів, коли заходять до наших майстрів в кабінет і бачать матеріали, не виникає запитань. Матеріали дуже стійкі і тримються понад рік, а на повіках стрілочка, виконана пігментами носиться й п’ять років.
People UA: Ви багато років працюєте на міжнародному рівні. Що порадили б людям, які тільки починають працювати у б’юті-сфері?
Наріне Оганесян: Головне – дослухатись до себе, якщо відчуваєте сили в собі і палке бажання реалізовуватись в сфері краси, то пробуйте, щоб дізнатися, чи це ваша дорога. Звісно, це не стане вашою справою життя, якщо Вам хтось просто сказав, що тут можна заробляти. Ви маєте бути готовими падати, вставати й боротися. Хочу наголосити, що саме практика робить нас майстрами, і для цього потрібні години напрацювань, а це і щоденна праця над собою. Професіоналами не народжуються, ними стають.
People UA: Окрім того, що Ви – майстер перманентного макіяжу, Ви також Міжнародний спікер та ТОП-тренер команди Leader by Druzhinina. Чи може будь-хто потрапити до Вас на курси?
Наріне Оганесян: Можна записатися по телефону або прийти на консультацію. Учні кажуть, з якими зонами хочуть навчитися працювати, й ми визначаємо дати, на які плануємо навчання. До слова, я не працюю онлайн, адже базовий курс навчання вважаю повинен бути очним. Показати, як працює машинка, як користуватися пігментами, пояснити техніку ефективніше при зустрічі. Я консультую онлайн лише майстрів, які працюють і просто хочуть отримати невелику інформацію. Більшість моїх учнів були моїми клієнтами, яким я робила перманент. Настільки спрацьовує це переконання: «Якщо хтось зміг, то і ти зможеш!».
People UA: Скільки часу триває навчання ПМ у Вас?
Наріне Оганесян: Учні, які хочуть працювати з однією зоною, навчаються три дні, аби оволодіти техніками перманентного макіяжу трьох зон – потрібно сім днів. Я даю максимум інформації, а учень потім працює над собою. Підхід до кожного доволі індивідуальний. Майстри не можуть навчити на базовому курсі одразу робити стрілочки з розтушуванням, якщо учень ще не вміє робити звичайні стрілки. У мене є учні, які після навчання вже працюють за кордоном, оскільки знають мову. Здобувши певний досвід, вони, зазвичай, проходять підвищення кваліфікації.
People UA: Кожна жінка хоче знати, кому вона довіряє своє обличчя. Чи може вона довіритися новачку?
Наріне Оганесян: Зараз немає такого страху, як колись, бо індустрія краси дуже швидко розвивається. Сьогодні стільки якісних матеріалів та найкращих машинок! Якщо ми ставали майстрами за кілька років в часи, коли я починала,то дівчата зараз можуть досягнути високого рівня майстерності за мінімальний проміжок часу.
People UA: Ви дуже гарно виглядаєте. Кому довіряєте свою красу?
Наріне Оганесян: Я люблю природність, але її добре підкреслювати. Тому в мене мінімально зроблені очі. Для мене не проблема довіритися своїм колегам зі стажем. Ми в цій сфері так довго, що стали родиною.
People UA: Чи приходять клієнти інших майстрів з проханням виправити наслідки невдалої процедури?
Наріне Оганесян: Найкращий варіант – видалити лазером або попрацювати з ремувером. Бувають випадки, коли результат не моєї роботи був незадовільним, тоді я можу спробувати зробити перекриття.
People UA: На даному етапі самореалізації чи відвідуєте Ви курси та тренінги для підвищення кваліфікації?
Наріне Оганесян: Наша сфера змінюється навіть не щороку, а щодня. Ти прокинувся – і вже нова техніка та матеріали. Ми вчимося постійно. Я намагаюся хоча б раз у рік пройти курс, навіть якщо я знаю цю тему, бо щось нове почуєш від нового спікера. Коли я маю час, пробую різні швидкості апарату на штучній шкірі, вдосконалюючи свої навики. Індустрія краси не стоїть на місці і зараз вона працює активніше, ніж у 2015 році, коли навчалася я. Зараз стільки доступної інформації, що коли до мене приходить учень, то він вже знає щось. А я розповідаю і навчаю технік, якими володію, і максимально ділюся власним досвідом.
People UA: Коли Ви навчалися мистецтву перманентного макіяжу у 2015 році, він був інновацією. Як Ваші рідні сприйняли те, що Ви працюватимете у сфері краси?
Наріне Оганесян: У мене завжди була підтримка. По-перше, це був розвиток по моїй сфері, бо я починала з візажу. В нас сім’ї дуже поважають один одного. Тому не було заборон: можна чи не можна. Хочу і йду.
People UA: Ваша сім’я мігрувала з Вірменії в Україну, коли Ви ще були досить юною. З якими труднощами Ви зіштовхнулись, напевно, – це мовний бар'єр?
Наріне Оганесян: В Україні я живу вже 24 роки. Зросла у Володимирі-Волинському на Волині. Пригадую, коли ми переїхали сюди, я відразу пішла навчатися в 6 клас, хоча не знала ні букв, ні слів. У школі мене навчали російської мови, а у 9 класі учнів розформували перед екзаменом, і ми складали українську мову. Це був 2004 рік, тоді була Помаранчева революція. Був прийнятий закон – і я була зобов’язана вивчити й перейти на українську.
People UA: Ви спілкуєтесь українською мовою краще, ніж деякі українці. Як Вам вдалось так добре вивчити нашу мову?
Наріне Оганесян: Напевно, завдяки присутності у моєму житті наполегливості – якості, яка допомогла мені показати, що я щось можу. Хотіла відрізнятися від інших, показати, що можу мову вивчити, екзамен скласти, хоча це було складно, розумієте, нова країна, менталітет. У нашій сім’ї виховувалося четверо дітей. Я пам’ятаю, як вчителька історії казала: «Безсовісний, подивися, вірменка краще знає історію України». Можливо, й не потрібно прагнути виборювати чиюсь похвалу, але це навчило мене виживати в цьому світі. Спочатку подобалося, коли люди хвалять, а потім приходить розуміння, що це стає звичним. Похвалити я себе можу й сама, а колись мені було важливо: а що скажуть люди?
People UA: Традиційне питання нашого журналу: у чому секрет Вашого успіху?
Наріне Оганесян: Я хочу спробувати свої сили, побачити, на що я здатна, побороти свої внутрішні страхи. Люблю собі дати шанс. Моя душа – то моє тіло, моє тіло – то моя душа. Ми, як партнери, йдемо по житті. Душа дає установу, тіло виконує. Я є в себе. Я прихильник того, щоб кожен поважав свій вибір. І та справа, якою людина займається, приносила задоволення так, як приносить мені моя beauty-сфера.
Спілкувалась: Олена Бекеша. Фотограф: Неллі Вишневська
Master PMU – Narine
International Top Coach /Speaker / Team Leader
+38063 866 8157 /+32470224743
instagram @na.permanent
Опубліковано: "People UA" #3(58) осінь 2024 - зима 2025