
Стан нашого організму змінюється у різні періоди доби. Біоритми нашого організму впливають на наш настрій, емоційний стан та працездатність.
І для того, щоб правильно та ефективно доглядати за шкірою, необхідно знати, як працюють клітини у різний період доби. Тільки так можна буде правильно підібрати доглядові засоби та процедури, які відповідають процесам в організмі.
5:00-7:00
Незалежно від того, спимо ми чи вже прокинулися, шкіра готується до нового робочого дня. Починається вироблення гормонів, які мобілізують її захисні функції. Розподіл клітин сповільнюється, а поглинальна функція зростає. Тому не варто наносити зранку поживну маску або суперактивний крем – шкіра, налаштована на захист від зовнішніх впливів, не дасть компонентам проникнути в глибокі шари. Проте шкіра з вдячністю сприйме холодну воду – вмивання крижаною водою в 6 ранку не тільки допоможе прокинутися, але і надасть гарний колір обличчю на цілий день.
Ранкові години взагалі сприятливі для споживання рідини, яка випарувалася за ніч, тому всі дієтологи та косметологи радять починати день зі склянки теплої води.
7:00-8:00
У цей період різко посилюється кровообіг і в шкірі поступово збільшується вміст активних речовин. Підвищується і ймовірність алергії, а значить, вранці не варто експериментувати з новими засобами, особливо якщо у вас чутлива шкіра. З 7 до 9 – бар’єрна здатність шкіри значно знижується. Сміливо можете користуватися кремами або сироватками.
8:00-10:00
Судини звужуються, тиск підвищується, стінки судин стають більш чутливими до зовнішніх і внутрішніх дій. Через навантаження на судини вранці, протипоказані сауна, баня і будь-який тепловий вплив на шкіру (крім того, ефект від цих процедур буде менш вираженим).
10:00-12:00
Активізується робота сальних залоз – саме час припудрити ніс або скористатися матуючою серветкою. Якщо у вас жирний тип шкіри, вона може почати сильно блищати, тому рисова пудра ідеально підійде.
13:00-15:00
Тиск і тонус судин знижуються, знижується еластичність. У ці години шкіра часто виглядає в'ялою, колір обличчя – тьмяним, зморшки – більш помітні. Збадьорити шкіру можна за допомогою тоніка, розпиленого на обличчя, та маски-гель для повік навколо очей – це влітку, а прогулянки на свіжому повітрі – в холодну пору року.
15:00-17:00
Дослідження показали, що в цей час настає генетично запрограмований спад: знижується фізична активність, притупляється увага. Клітини шкіри наче занурюються в свого роду сон, менше сприймають косметичні засоби. Ефективність крему, нанесеного на шкіру в цей період, знижується майже на 70%. Тому запис до косметолога на цей час буде малоефективним. Але саме в цей час добре робити манікюр або педикюр, депіляцію, а також лікувати зуби: в ці години зменшується не тільки ризик кровотеч, а й сприйняття болю.
17:00-20:00
Період емоційного і фізичного підйому. Підвищується тонус м'язів, активізується робота внутрішніх органів, поліпшується пам'ять. А шкіра знову готова приймати косметичні компоненти, щоб відновитися після денних стресів. Цей час сприятливий для будь-яких спа-процедур, а також для заняття спортом.
20:00-22:00
Організм налаштовується на очищення від накопичених за день токсинів. В цей час клітинами дерми виводяться токсини. Саме час – видаляти макіяж. В ці години корисно зробити маску або пілінг. Дуже добре сходити в лазню, щоб активізувати цей процес. Крім того, організм очищається, розслабляється і готується до сну. Саме час очистити шкіру і нанести крем на ніч.
Хронобіологи стверджують, що все, з'їдене після 22:00, негативно впливає на зовнішній вигляд, погіршує колір обличчя і викликає закупорювання пор. Причиною цього є зниження рівня травних ферментів, через що їжа гірше засвоюється.
22:00-5:00
Лягати спати краще за все о 22:00 годині. Час сну до опівночі дорівнює двом годинам після. Організм найкраще відновлює сили саме в цей період.
Вночі відбувається максимально ефективний розподіл клітин всього організму, в тому числі і шкіри. Крім того, саме поки ви спите, шкіра максимально засвоює зволожуючі та живильні речовини, що входять до складу кремів. І швидко відновлюється. Зичимо Вам правильного планування доби! Будьте прекрасні з нашими порадами.
Опубліковано "People UA" № 1(53), літо 2021