Юрій Семенюк

«Якщо більшість людей підтримує нашу ініціативу – значить ми на правильному шляху»

Юрій Семенюк – голова Підгайцівської об’єднаної територіальної громади, який уже дванадцять років поспіль виправдовує довіру людей. Про досягнення та розвиток Підгайцівської ОТГ після об’єднання та про багаторічний досвід господарської діяльності розповідає Юрій Семенюк вексклюзивному інтерв’ю для читачів журналу People UA. Йтиметься про актуальне питання сьогодення приєднання Підгайцівської ОТГ до Луцька, Липин або, як третій варіант, залишитися незалежною громадою. А який розвиток подій Ви вважаєте найперспективнішим?

Довідка

Персона: Семенюк Юрій Михайлович

Посада: голова Підгайцівської об’єднаної територіальної громади

Ідеальний відпочинок для мене: без телефону

Улюблене свято: Великдень

Ранок має починатися з зарядки

Улюблена пора року: весна

Мені важливо, що про мене думає більшість людей

Поважаю тих, хто досягнув усього сам

Щастя для мене це здорові діти та родина

 

People UA: З 2008 року Ви працюєте сільським головою села Підгайці (сьогодні – Підгайцівська ОТГ). А 2018 року перемогли на виборах голови Підгайцівської об’єднаної територіальної громади, маючи двох конкурентів. За Вас проголосувало 56% виборців із явкою 57%. Як вважаєте, завдяки чому люди підтримали саме Вас і обирають дванадцять років поспіль?

 

Юрій Семенюк: Я вважаю, громада обирає ту людину, на яку покладає свої сподівання та знає, що вона може щось зробити для розвитку свого рідного краю. Думаю, люди віддають свої голоси, тому що бачать, щовиконується реальна робота. Фактично рік тому утворилося Підгайцівська ОТГ, проте за цей короткий термін було зроблено дуже багато. Я ніколи не кидаю слів на вітер. Не люблю давати обіцянок, яких не можу виконати. Якщо я пообіцяв, то неодмінно дотримаю свого слова.

 

People UA: На Вашу думку, об’єднання сіл в територіальну громаду сприяло їхньому кращому розвитку, ніж вони залишалися б самі по собі?

 

Юрій Семенюк: Справа в тому, що Підгайцівській об’єднаній територіальній громаді був доданий бюджет, за рахунок якого ми змогли покращити рівень життя громадян. Однозначно, обєднання в Підгайцівську територіальну громаду для нас на краще, ось лише за два місяці поточного року було зроблено чимало роботи. У селі Романів у короткі терміни за сприятливих погодніх умов вдалося повністю покрити бруківкою територію дитячого садка.

Ще раніше казали, що держава забезпечує 90% потреб громади, але цього розвитку немає і, напевно,  й не буде. Як були райони свого часу, то своя правда була, і вона полягала в тому, що брали кошти в багатших районах і розподіляли так, щоб, як то кажуть, ніхто не помер з голоду.

 

People UA: Зараз стоїть питання приєднання Підгайцівської ОТГ до Луцька, Липин або, як третій варіант, – залишитися незалежною громадою. Який розвиток подій Ви вважаєте найперспективнішим?

 

Юрій Семенюк: Влада хоче, щоб наша ОТГ була приєднана до Луцька, і це не секрет. Станом на сьогодні до обласного центру Волині приєдналося понад 70% території за рахунок Прилуцької сільської ради. Я чітко розумію, що Підгайцівська ОТГ вже не буде функціонувати як окрема одиниця, це однозначно. В перспективі має бути об’єднано орієнтовно 8 чи 9 селищних рад, в тому числі селищні ради у селах Підгайці, Липини, Лище, Романів, Піддубці, Дерно, Борохів. Мало бути в області близько 70 ОТГ, наразі планується зробити орієнтовно 50. На мою думку, влада обєднує те, що вже було обєднане. Варто сказати, якщо Підгайцівську ОТГ приєднають до Луцька, то кошти у сумі 19 мільйонів реверсного вилучення підуть в Київ, а не залишаться на Волині для розвитку приєднаних сіл. Я вважаю, що  потрібно бути патріотом Волинської області.

Нам доводиться боротися за справедливість. Власне, я вже двічі був на прийомі у голови Волинської обласної державної адміністрації, проводив збори, збирав підписи людей, які проти приєднання. Все, що міг зробити толерантно, я зробив.

 

People UA: Якщо громаду приєднують до Луцька, які зміни відбудуться тоді з Підгайцівською ОТГ?

 

Юрій Семенюк: Що далі буде, я не знаю. Здебільшого такі кроки тягнуть за собою певні наслідки, наприклад, збільшення тарифів на комунальні послуги, зменшення фінансування на розвиток ОТГ. Давайте рахувати разом: якщо внаслідок приєднання Прилуцької сільської ради до міста Луцька його територія збільшилася на понад 70%, а на розвиток Прилуцької сільради запланували виділити 17 мільйонів, тоді що можна очікувати Підгайцівській ОТГ?

 

People UA: Ви дванадцять років поспіль виправдовує довіру людей, будучи на посаді сільського голови, а нині голова Підгайцівської об’єднаної територіальної громади. Розкажіть коротко, який вклад в розвиток зробили?

 

Юрій Семенюк: За час мого головування відкрито комунальне підприємство, здійснено благоустрій населених пунктів сільської ради, реалізовано інфраструктурні проєкти у галузі будівництва та реконструкції вулиць і доріг місцевого значення. Облаштовано дитячі майданчики, збудовано поштове відділення в селі Струмівка, фельдшерсько-акушерські пункти в селах Струмівка та Крупа, на базі амбулаторії загальної практики сімейної медицини у селі Підгайці створено комунальне некомерційне підприємство. Проведений капітальний ремонт Будинку культури села Підгайці та клубів сіл Крупа та Воротнів. Зроблено ремонт Підгайцівського дитячого садка та відкрито дві додаткові групи для дітей. Проводиться експертиза робочого проєкту будівництва дитячого садка в с. Струмівка. Проведено освітлення усіх населених пунктів сільської ради.

 

People UA: Відколи утворилася Підгайцівська ОТГ, що було зроблено за останній рік та чим можете похизуватися?

 

Юрій Семенюк: Якщо дуже коротко, то у 2019 році було здійснено реконструкцію існуючого спортивного майданчика під мультифункціональний спортивний майданчик для занять ігровими видами спорту в с. Крупа. Облаштовано стадіон в с. Підгайці. Відкрито інклюзивно-ресурсний центр, оснащений сучасним реабілітаційним обладнанням, засобами корекції, меблями й комп’ютерною технікою.Проведено ремонт понад 100 доріг, тротуарів та встановлено освітлення. Найсерйозніший проєкт – зроблено дитячий садочок у селі Крупа.

 

People UA: Люди завжди кажуть, що Ви зробили комфортні умови для життя. Ви як амбітна людина, щоб хотіли змінити до кращого у своїй Підгайцівській ОТГ?

 

Юрій Семенюк: В Струмівці вже зроблено проєкт та виділено землю для будівництва дитячого садка, потрібно доробити документацію, адже дітям потрібне місце для розвитку у дошкільному закладі. Я маю намір завершити ремонт доріг, бо польових доріг у нас фактично вже немає, хіба що там, де ведеться будівництво. Навіть у Лищі та Воротневі почали робити заїзди на поля.

 

People UA: Вашим життєвим кредо є такий вислів: «Бачу мету – не бачу перешкод». А що найбільше перешкоджає у досягненні вашої мети?

 

Юрій Семенюк: «Доброзичливість»

 

People UA: Звичайно, «один у полі не воїн». Щоб досягати поставлених цілей, потрібна команда однодумців. Розкажіть про людей, з якими працюєте?

 

Юрій Семенюк: Мені пощастило з командою. Після обєднання територіальних громад у Підгайцівську ОТГ у мене була унікальна можливість обрати кращих людей на роботу. Був дуже великий відбір, але на той час я зробив свій вибір професіоналізму. Команда працює чітко та злагоджено,  кожен на своєму місці робить свою роботу і я можу навіть не оглядатися, бо знаю,що все зроблено якісно та професійно. Я виконую багато функцій і,повірте, не завжди встигаю через обєм роботи, тому делегую завдання, проте й їх виконання потрібно контролювати. Не ставлю себе вище заінших. Я такий,як і всі.

 

People UA: Чи є проєкти або плани, для реалізації яких постійно не вистачає коштів?

 

Юрій Семенюк: Усі великі проєкти не можливо робити без участі державного фінансування, для прикладу, будівництво школи чи дитсадка, це дороговартісні проєкти. Наразі ми робимо проєктну документацію на утеплення дитячого садочку у селі Романів, а також на опалення клубу в селі Воротнів, утеплення та перекриття даху в школі села Підгайці.

 

People UA: Який об’єкт в Підгайцівському ОТГ найбільш очікуваний і на який Ви витратили найбільше часу?

 

Юрій Семенюк: Дошкільний навчальний заклад у селі Крупа – найдороговартісніший, і саме на цей обєкт витрачено найбільше часу.

 

People UA: Наскільки мешканці Вашої громади прагнуть працювати на рідній землі, чи все ж більшість їдуть на заробітки за кордон? Чи вистачає робочих місць і бажаючих працювати?

 

Юрій Семенюк: Багато людей їде за кордон або займаються своїм бізнесом. І сьогодні склалася така ситуація в Підгайцівській ОТГ, що робота є, але немає кому працювати.

 

People UA: Ви дбаєте не лише про розвиток інфраструктури, але й про патріотичну, культурну й духовну спадщину громади: на території с. Підгайці відкрито пам’ятник «За волю та незалежність українського народу», пам’ятні дошки загиблим у Другій світовій війні, воїнам УПА та АТО, встановлено пам’ятник Тарасові Шевченку та стелу Героям Небесної сотні. Скількох Ваших земляків уже забрала назавжди війна, яка відбувається на Сході України, як підтримуєте сім’ї героїв?

 

Юрій Семенюк: Підгайцівська ОТГ втратила пять земляків. Усім сім’ям загиблих героїв було виділено земельні ділянки та надано грошову допомогу, а загиблим - встановлено пам’ятники.

 

People UA: Над якими проєктами працюєте зараз та чим плануєте приємно здивувати мешканців Вашої селищної громади протягом 2020 року?

 

Юрій Семенюк: Хочу провести в Струмівку водогін. У Воротневі зробити утеплення в клубі. Зараз, поки Бог дав таку гарну погоду, займаюся активно ремонтом доріг. Усі плани ще попереду.

 

People UA: Коли востаннє були у відпустці і чи вдається налаштуватися повністю на відпочинок?

 

Юрій Семенюк: Я – трудолюб, відпочивати не вмію. Шість днів на тиждень я працюю, і раз у рік відпочиваю дванадцять днів, бо більше немає коли.

 

People UA: Напевно, рідко вдається не працювати і у свій вихідний. Якщо випадає вільна хвилинка, наприклад, у неділю, Ви краще відпочинете вдома чи кудись поїдете із родиною або друзями?

 

Юрій Семенюк: Я обираю сон, для мене це найкращий відпочинок. Коли є вільний час, то полюбляю переглядати різні цікаві відеосюжети в інтернеті.

 

People UA: Уже неодноразово Ви отримували звання «Господарник року» на церемонії нагородження Премії «Люди року Волині». Наскільки важливим для Вас є визнання Вашої роботи на високому рівні?

 

Юрій Семенюк: Якщо більшість думає позитивно про мою господарську діяльність, значить я все роблю правильно. Недаремно кажуть: «На місці усі знають хто є хто». Якщо більшість людей підтримує нашу ініціативу – значить ми на правильному шляху.

 

People UA: Декілька теплих слів з привітаннями для жінок до 8 Березня.

 

Юрій Семенюк: Кохання, здоров’я, щастя, Божої благодаті.

 

Спілкувался: Олена Бекеша. Фото: Катерина Сива

Опубліковано "People UA" ВЕСНА 2020