Юлія Євпак

«Культура – важлива складова розвитку міста, його «душа»

Кожен прагне жити у прогресивному, цікавому місті, де розвинена культурна складова. Причому зробити культурне життя по-справжньому якісним та європейським – це доволі нелегка справа. Такою справою повинна займатися лише та людина, у котрої тяжіє до цього душа. Юлія Євпак - начальник відділу менеджменту та креативних індустрій у місті Луцьк. Ця леді з легкістю працює над створенням культурного життя нашого міста та знає, що успіх справи залежить від спільної роботи команди. Крім того, за покликом серця вона активно займається і волонтерською діяльністю, про її добрі вчинки знають не лише на Волині, а й у всьому світі. Про те, як розвивається наше місто, про нову роботу та волонтерство Юлія Євпак поділилася із читачами журналу «People UA».

Довідка

Персона: Євпак Юлія Сергіївна

Посада: начальник відділу менеджменту та креативних індустрій

Знак зодіаку: Козеріг (ДН:17 січня)

Культура – це знання тієї відстані, на якій потрібно вітатися з найлютішим ворогом (Ф. Кришка)

Визнання – це частина роботи

Мир – це стан без війни

Нездійсненна мрія: поки працюєш та рухаєшся вперед, - всі мрії здійсненні

Найбожевільніший вчинок: їсти смажену картоплю після спортзалу)

Коронна страва: білий соус з грибами та куркою

Смак: кава

 

People UА: Нещодавно Вас назначили керівником відділу менеджменту та креативних індустрій департаменту культури міської ради. Дайте оцінку роботи. 

Юлія Євпак: Культура – важлива складова розвитку кожного міста, його «душа». Все, що буде залежати від мене, – роблю і буду робити якісно та на благо розвитку громади.

People UА: Ставити високі цілі й досягати їх можна з командою однодумців. Про колег, про стосунки колективу та спільні ідеї...

Юлія Євпак: Команда загартовується через спільне виконання завдань, реалізацію заходів. Мені з моїми колегами у відділі менеджменту та креативних індустрій департаменту культури пощастило. Вони ініціативні, не типові чиновники, дуже творчі люди. Але коли нашу роботу оцінює громада, то й вимоги до самих пропозицій дуже високі, тому ми віддаємося справі на 120%.

People UА: Які нові проекти реалізовуєте наразі?

Юлія Євпак: Якщо говорити про мою діяльність як чиновниці, то тут все легко: є програма заходів, яку потрібно виконувати на благо міста та лучан. Плануємо вже типові рамкові події наповнити новими креативними ідеями. Традиційно серпень буде насичений фестивалями та святковими заходами. Планую дуже цікаво провести інтеркультурний фестиваль. Крім того, хочемо розвивати локації Старого міста: переносити події з традиційного місця Театрального майдану на площу перед замком Любарта, використовуючи площу Ринок. Щодо громадської роботи, то наша команда ставить найперше завдання - довести до ладу сквер біля історичного факультету Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки. Якщо хтось матиме натхнення, завжди готові відкрити двері для помічників, бо рук не вистачає. До кінця року будемо їздити в різні райони Волині з інтеграційним арт-проектом, направленим на допомогу та інтеграцію діток з особливими потребами, дітей військових.

People UА: Ось вже декілька років Ви є головою громадської організації «Інститут волонтерства та громадської співпраці». Що потрібно для того, аби бути успішною громадською організацією?

Юлія Євпак: Секрет успіху простий та однаковий у всіх сферах: потрібно працювати не з 9 до 17, а постійно, систематично та на результат.

People UА: За які кошти існує Ваша громадська організація?

Юлія Євпак:  Часто кажуть, що громадська діяльність мусить «ні за що існувати». Коли ми створили Інститут, ми активно займалися допомогою військовим. Тоді ми зіштовхнулися з тим, що потрібно якось фінансувати цю діяльність. Ми проводити благодійні акції, культурно-мистецькі заходи, а за виручені кошти закуповували багато всього, зокрема форму, продукти, ліки.

People UА: Волонтер – це робота чи покликання? Чи будь-яка людина може стати волонтером?  

Юлія Євпак: Це стан душі. Якщо не подобається робити добро іншим та не отримувати за це вигоду, краще не займатися цією справою взагалі. Не буде нічого виходити.

People UА: Які зміни відбулися за рік?

Юлія Євпак: Війна незмінно триває, а отже, і за рік змінилося небагато, просто ми стали більше допомагати підліткам, чиї батьки в АТО; почали більше працювати з молоддю. Спільно з іншими громадськими організаціями провели Форум міста, стратегічні сесії, тренінги та навчання для молоді, організували декілька фотовиставок, долучаємось до організації фестивалів та інших подій в місті. Зокрема, завдяки такій діяльності, змогли встановити інтеграційний дитячий майданчик в центральному парку, провести табір для дітей воїнів АТО.

People UА: Насправді, допомагати іншим завжди нелегко, хоча й приємно. Скажіть, а що ж найважче у Вашій справі?

Юлія Євпак: Любити те, що робиш, тоді й кожна справа буде вдаватися й приносити задоволення, як від процесу, так і від результату.

People UА: Що вважаєте найбільшим досягненням Вашої організації на сьогоднішній день?

Юлія Євпак: Проект психологічної реабілітації дітей військових, який ми вже цього року будемо проводити втретє.

People UА: Як Ви оцінюєте важливість дій волонтерських організацій у порівнянні з державними?

Юлія Євпак: Обидві інституції важливі для суспільства та доповнюють одна одну.

People UА: Основною платформою для волонтерської справи є постійна взаємодія із людьми. Скажіть, чи люди підтримують Ваші ідеї, залишаються ініціативними?

Юлія Євпак: Потрібно бути відкритими до людей, особливо до тих, хто допомагає робити добрі справи. Сказав – зробив – прозвітував. Це стандартна схема. Якщо ідея цікава чи проект цікавий, суспільно-корисний, – помічники не баряться з допомогою.

People UА: Літо – пора відпусток. Домашній затишок чи активний відпочинок? Як Ви полюбляєте проводити своє дозвілля? І чи взагалі є на це час?

Юлія Євпак: Той, хто добре працює, мусить й добре відпочивати. Іноді просто можу вимкнути всі засоби зв’язку та почитати. Але більше імпонує активний відпочинок, тому подорожі – це саме те, що надихає.

 ГО «Інститут волонтерства та громадської співпраці»

м. Луцьк, вул. Шопена, 11

тел.: (098) 6592479, (095) 5253126

 

Опубліковано "People UA" № 1(41), літо 2017