Ярослава Семенюк

«Учитель відчиняє двері, а заходиш ти в них сам»

ТОВ «Приватний заклад позашкільної освіти Міжнародний екзаменаційний центр «ЗНО200» щороку допомагає сотням учнів здобути ґрунтовні знання, аби підготуватися та мати високий результат на іспитах. Про освіту в Україні та за кордоном, можливість для учнів подорожувати до Великої Британії, Ірландії, Канади, США та навіть до Сінгапуру, як підготуватися та скласти міжнародні мовні іспити лінійки Cambridge English, Pearson, IELTS, ESOL і, звісно ж, НМТ (ЗНО), читайте в ексклюзивному VIP-інтерв’ю з директором освітнього центру «ЗНО200» та міжнародним екзаменатором іспитів PTE та ESOL Ярославою Семенюк.

Довідка

Персона: Семенюк Ярослава Олегівна

Посада: Директор “Приватного закладу позашкільної освіти Міжнародний екзаменаційний центр «ЗНО200»”, сертифікований екзаменатор міжнародних мовних іспитів Pearson Test of English (PTE), English for Speakers of Other Languages (ESOL).

Знак зодіаку: Лев (ДН: 27.07)

Життєве кредо: Dream big, start small, act now! Мрія є неосяжною, починаю з малого, але дію вже!

Сімейний стан: заміжня, виховую сина

В дитинстві мріяла стати: дієтологом

Важлива подія в житті: мрію про перемогу

Бізнес для неї – це все моє життя

Влада для неї – процес, який важко втримати

Історичне місце: замок Любарта

Класний фестиваль: «Ніч у Луцькому замку»

Улюблений фільм: «Чорнобиль»

Книга: «Історичний Лучеськ»

Авто: Renault

Вид спорту: йога

Вид відпочинку: активний

Страва: сирники

Напій: чай

Ідеальний дім – мир та затишок

Справжній смак життя – організація навчального процесу від початку до завершального етапу.

People UA: Ярославо Олегівно, за Вашими плечима сімнадцятирічний педагогічний стаж. Чому обрали професію вчителя і з чого розпочався Ваш професійний шлях?

Ярослава Семенюк: Я завжди прагнула до досконалості, тому ще в юному віці вирішила, що найкращий спосіб допомогти собі – допомагати іншим. Це девіз мого життя. Ним керуюся і в бізнесі. Народилася я в Горохові в бідній сім’ї вчителів. У 2006 році закінчила школу зі срібною медаллю, а у 2007 році запровадили ЗНО. Відповідно іспит я не складала, але розпочала готувати майбутніх абітурієнтів до нього, особливо мене цікавила частина Writing. Оскільки репетитором працювала з 10 класу (мама дозволила мені проводити уроки, а методику я перейняла ще з молодших класів), з появою ЗНО просто продовжила цю діяльність.  Простіше кажучи, починала я з репетиторства на кухні вдома. До речі, зараз пишу книгу під промовистою назвою «Від кухні до ліцензій», її присвятила моїй бабусі. У 2011 році я закінчила Волинський інститут економіки та менеджменту, здобувши кваліфікацію викладача вищих навчальних закладів з англійської та німецької мови, а також перекладача.

Моя кар’єра як викладачки розпочалася у 2011 році в Технічному коледжі ЛНТУ, де я пропрацювала 10 років. Там здобула неоціненний досвід, зросла як особистість та завоювала авторитет. У коледжі для студентів 3 і 4 курсів викладала дисципліну «Іноземна мова за професійним спрямуванням», зокрема для спеціальностей IT, автомобільного транспорту, електрики та електроніки. Я є авторкою 8 методичних та 1 фахової статей, а також авторкою методичних посібників для всіх технічних професій англійською мовою.

People UA: Пані Ярославо, Вам поталанило вступити в Лондон та навчатись там. Яким рівнем англійської потрібно володіти? Розкажіть покроково, як Вам це вдалось?

Ярослава Семенюк: У 2019 році до мене приїхав батько. Як зараз пам’ятаю, ми гуляємо в старому місті, і він каже: «Ну що, вчителько, хочеш поїхати в Лондон?» Це навіть не була моя мрія, я не могла повірити, що зможу поїхати до Англії, та ще й навчатися в педагогічному коледжі в Лондоні! А вчитися я любила завжди! У третьому класі вже знала всі столиці світу, а атлас світу був моєю улюбленою книжкою, заклеєний багато разів. (Я його зберегла, і він досі стоїть у мене на полиці. Любов до географії та країнознавства я прищеплюю своєму синові Борису та завжди акцентую на цьому увагу на своїх уроках). Отож, попри хвилювання, я відправила запит на сайт компанії Study.ua. (З найбільшою освітньою компанією Study.ua у школи ЗНО200 підписаний договір про співпрацю з 2020 року. Учителі школи щороку мають фантастичну нагоду безкоштовно поїхати до Англії та Ірландії. Уже для чотирьох з них ця мрія стала реальністю, і цього року ще троє їдуть як груп-лідери. Насправді я дуже пишаюся тим, що можу здійснити цю мрію своїх колег.)

Я склала placement tests, мені запропонували різні коледжі для вчителів, для яких англійська мова не є рідною. Насправді непросто було поїхати, тому що офіційна заробітна плата повинна була бути 15000 грн. Але мені випала така можливість. Я вступила до педагогічного коледжу у St Giles London Highgate. У коледжі навчалася з учителями з різних країн, але потоваришувала з колегою із Аргентини. Мої заняття проходили в групі з 15 осіб із мовним рівнем C1. Про освіту за кордоном можу сказати, що мотивація, дисципліна та самоосвіта – це найкращі вчителі. Під час навчання я відвідала багато визначних місць, побувала у Парламенті Англії та вивчила не лише лондонське метро, а й історію кожної станції.

People UA: Розкажіть, як, будучи вчителем, Ви наважилися відкрити нині дуже потрібний для нашого міста ТОВ Приватний заклад позашкільної освіти Міжнародний екзаменаційний центр «ЗНО200»?

Ярослава Семенюк: Для мене не було мрією у 2019 році мати власну справу, але мій тато двічі сказав: «Починай». На той час мені було 31 рік, я мала досвід бути вчителем, підлеглим, але не бізнесменом, зовсім не знала законів бізнесу. Але бажання навчати дітей і не підвести батьків, які довірили мені найдорожче, було найважливішим моїм стимулом. Таким принципом керуюся й сьогодні!

1 вересня 2019 року розпочалася історія ЗНО200. Нас було троє вчителів, двоє з яких досі працюють, серед них мій заступник, якій я дуже вдячна за довіру і на кого можу покластися без сумнівів. Спершу в школі був один кабінет, який я вже тричі реконструювала (не можу без ремонтів, увесь час удосконалюю простір). Діяльність нашої школи розпочалася з 30 учнів.  У 2020 році пандемія Covid-19 вимушено перенесла нас у нові реалії життя, освітній процес переформатувався з офлайну в онлайн. Але ми цей виклик сприйняли як можливість – і вже до кінця року навчали втричі більшу кількість учнів – 90. Усі вони були якісно підготовані до ЗНО вчителями моєї школи.

People UA: Сьогодні Приватний заклад позашкільної освіти Міжнародний екзаменаційний центр «ЗНО200» знають у Луцьку всі. Пані Ярославо, як Ви змогли досягнути такої популярності за короткий проміжок часу функціонування освітнього центру у сфері освіти та науки?

Ярослава Семенюк: Цьогоріч «ЗНО200» виповнюється 5 років. Концепція нашого освітнього центру полягає у створенні якісного навчального процесу, де вчитель і учень є залученими учасниками у досягненні поставлених цілей. Ми пропонуємо комплекс усіх шкільних предметів, висококваліфіковані кадри, зручне розташування та розклад для учнів, оскільки для мене дуже важливими є потреби учнів, їхній розвиток. Ми докладаємо всіх зусиль, аби їм у нас було комфортно, сприяємо формуванню цілісної та всебічно розвиненої особистості як важливого інтелектуального ресурсу нації. У нас є як індивідуальні заняття, так і групові. Проте вважаю, що саме групова робота сприяє ефективній співпраці з іншими людьми, діти вчаться комунікувати, долати мовний бар'єр, їхня конкурентоспроможність суттєво підвищується.

Відкрийте Нові Горизонти з Груповим Навчанням у «ЗНО200»!

Однією з важливих особливостей нашого освітнього центру «ЗНО200» є групове навчання, яке сприяє здоровій конкуренції та розвитку учнів!

У нашій школі підлітки навчаються в групах зі своїми ровесниками з приблизно однаковим рівнем володіння мовою. Це створює атмосферу змагання, де кожен може проявити себе та досягти нових висот!

Наші досвідчені вчителі, які також є кваліфікованими психологами, уважно спостерігають за адаптацією учнів у новому середовищі. Ми завжди готові підтримати та допомогти кожному учню.

Під час навчання ми можемо переводити учнів з однієї групи до іншої:

• Якщо учень показав високі результати та покращив знання, його переводять до групи з вищим рівнем знань.

• Якщо учень потребує додаткової підтримки, його переводять до групи з нижчим рівнем, де він отримає необхідну допомогу.

Навчальну підготовку в групах (групи в нас складаються з чотирьох осіб) ми здійснюємо відповідно до рівня знань учнів.

На сьогодні освітній центр «ЗНО200» пропонує 15 різних курсів з англійської мови, що свідчить про потужну компетенцію нашої освітньої програми. Наші учні працюють за підручниками, що відповідають їхньому рівню знань. Ми навчаємо учнів з 1 класу, але найбільше нашу школу відвідують учні середньої та старшої ланки – 5-11 класи. Кожен кабінет у нас обладнаний відповідно до вимог: є ноутбук, дошка, усе, що необхідне для якісного навчання.

Зараз більшість наших учнів готується до міжнародних мовних іспитів, оскільки ми є тестовим центром (маємо три тестові центри: Cambridge English, Pearson, Universal Test). Після пандемії COVID-19 та під час повномаштабного вторгнення дітям дуже важливо надолужити навчання. Як уже згадувалося, освітній центр працює, як офлайн, так і онлайн, зауважу, що математику рекомендую вивчати очно, оскільки це аналітична наука. До речі, таке цікаве спостереження: діти з математичним складом розуму краще засвоюють англійську мову.

Цінова політика

Зважаючи на всі труднощі, з якими на даний момент стикається Україна, ціни в «ЗНО200» стартують від 180 грн. Молодша ланка є найдешевшою, підготовка до НМТ має середню вартість, а найдорожча – це підготовка до міжнародних іспитів.

Хотілося б зауважити, що в нас діє акція на постійній основі: діти, батьки яких загинули на війні, навчаються у нас безкоштовно!

People UA: Як Ви оцінюєте успішність своїх учнів і які методи та підходи використовуєте, аби стимулювати їх?

Ярослава Семенюк: Опис освітньої програми та підготовки до НМТ у нашій школі.

Вступ та Початковий Етап

• Вхідний тест: перший урок знайомить учнів із учителями та школою. Проводимо тест на визначення рівня знань з англійської мови та математики для підбору відповідної програми навчання.

• Формування груп: заняття з української мови та літератури, історії України, хімії, біології, географії, польської та німецької мов проводяться у групах трьох рівнів: початкового, середнього та високого.

Підготовка до НМТ

• Тривалість підготовки: якісна підготовка до НМТ триває два роки (10 і 11 клас).

• Пробне тестування: один раз на рік організовуємо пробне НМТ, яке відповідає вимогам МОН. Тест включає українську мову, математику, історію України та один предмет на вибір (англійська, біологія, фізика, хімія, українська література).

Після Пробного Тестування

• Аналіз результатів: через тиждень після пробного НМТ проводимо детальний розбір результатів («Розбір польотів») з кожного предмету відповідно до рівня групи. Аналіз типових помилок триває 2-3 уроки.

Закінчення Навчального Року та Сертифікація

• Сертифікація: наприкінці навчального року освітній центр видає сертифікати МОН. Сертифікати містять серійний номер, результат тесту та запис учня з екзаменатором.

• Архівування даних: усі сертифікати та результати зберігаються в архіві школи протягом 15 років.

Особливості Навчального Процесу

• Індивідуальний підхід: учитель відчиняє двері знань, а учень сам обирає шлях. Успіх, звичайно, залежить від рівня знань, з яким учень вступає до нас, а також від його наполегливості й дисциплінованості. 

• Залучення учнів з інших шкіл: наші послуги доступні не лише учням школи, але й учням з міста та області.

Ця програма забезпечує всебічну підготовку до НМТ, орієнтуючись на індивідуальні потреби та рівень знань кожного учня.

People UA: Ярославо Олегівно, Ви – сертифікований екзаменатор міжнародних мовних іспитів Pearson Test of English, English for Speakers of Other Languages. Які можливості дає PTE та ESOL?

Ярослава Семенюк: Ексклюзивні Можливості та Міжнародні Сертифікати в Школі «ЗНО200»

Міжнародні мовні іспити

• Pearson Test of English (PTE): «ЗНО200» є акредитованим центром для проведення іспитів PTE. Після тривалої верифікації, що тривала з 20 серпня 2023 року по 6 лютого 2024, «ЗНО200» отримав акредитацію та сертифікат від Pearson. У нашому професійному колективі четверо викладачів, у тому числі і я, стали екзаменаторами від PTE.

• English for Speakers of Other Languages (ESOL): маємо право проводити міжнародний іспит ESOL усіх рівнів, завдяки ліцензії від Universal Test (м. Київ, вул. Прорізна 9).

Додаткові ліцензії та сертифікації

• Cambridge English: школа «ЗНО200» отримала ліцензію на всю лінійку Cambridge English. Проте, у зв'язку з військовим часом, діяльність British Council тимчасово призупинена. Чекаємо перемоги для відновлення роботи.

• Teaching Knowledge Test (TKT): у 2020 році я склала іспит TKT від Cambridge Assessment, який складається з трьох модулів (3 modules, band 3) і має оцінку band 3. Ці сертифікати дають мені право викладати англійську мову для дорослих студентів, для яких вона не є рідною.

• Курс бізнес-англійської: у 2021 році я закінчила курс бізнес-англійської в Oxford University.

Переваги та можливості для учнів

• Різноманітність мовних іспитів: учні мають можливість складати різноманітні міжнародні мовні іспити, що значно підвищує їхні шанси на успіх у міжнародній академічній та професійній сфері.

• Кваліфіковані викладачі: викладачі нашої школи мають високий рівень кваліфікації та міжнародні сертифікати, що підтверджують їхню компетентність та професіоналізм.

• Індивідуальний підхід до навчання: завдяки нашій акредитації та наявності ліцензій, ми можемо забезпечити високий рівень навчання та підготовки до різних міжнародних іспитів.

Школа «ЗНО200» пропонує учням унікальні можливості для вдосконалення своїх знань з англійської мови та отримання міжнародних сертифікатів, які відчиняють двері до нових академічних і професійних перспектив.

People UA: Міжнародний екзаменаційний центр «ЗНО200» – ліцензований приватний заклад позашкільної освіти. Якими ліцензіями володієте та яка з них для Вас надважлива?

Ярослава Семенюк: Наша школа має 5 ліцензій: 2 від МОН України і 3 міжнародні. За кожною з них – наполеглива праця. Тому кожна ліцензія важлива. Кожною я пишаюся. 

1. Декларація № 052291/23: Ліцензія на провадження господарської діяльності. Ліцензія на провадження освітньої діяльності на рівні повної загальної середньої освіти.

2. Декларація № 066636/24: Ліцензія на провадження господарської діяльності. Ліцензія на провадження освітньої діяльності у сфері позашкільної освіти.

3. Ліцензія від Examination Centre Universal Test Ukraine: Свідчить, що ТОВ Приватний заклад позашкільної освіти Міжнародний екзаменаційний центр «ЗНО200» внесено до реєстру організацій, наділених правом вести навчальний процес з підготовки до міжнародних мовних тестів та присвоєння акредитації при освітньо-екзаменаційному центрі (м. Київ, вул. Прорізна 9). Дата видачі: 01.09.2022.

4. Ліцензія № 148438 від Cambridge English Qualifications: Свідчить, що «ЗНО200» готує кандидатів до всієї лінійки мовних тестів, а саме: Young Learners Starters, Movers, Flyers, KET, PET, FCE, CAE, CPE. Дата видачі: 01.08.2023.

5. Ліцензія від Pearson English International (Pearson Test of English G/YL): Тест центр 81090. Дата видачі: 06.02.2024.

Центри тестування

Школа «ЗНО200» є центром тестування з трьома тест-центрами, які функціонують на її базі.

Переваги та освітні можливості

• Широкий спектр ліцензій: наша школа має ліцензії як на загальну середню освіту, так і на позашкільну освіту, а також на підготовку та проведення міжнародних мовних тестів.

• Міжнародні стандарти: завдяки міжнародним ліцензіям від Cambridge English та Pearson, ми забезпечуємо підготовку до міжнародно визнаних мовних іспитів, що відкриває нашим учням нові академічні та професійні можливості.

People UA: Пані Ярославо, з якими труднощами доводилось зіштовхуватись у своїй роботі? І як вирішуєте виклики сьогодення?

Ярослава Семенюк: Досвід та відданість під час криз. За останні 5 років ми пережили два кризові періоди: пандемію COVID-19 та повномасштабне вторгнення. 2020 рік навчив нас працювати в онлайн-форматі, і цей досвід став неоціненним у подальшій роботі. До початку повномасштабної війни в «ЗНО200» навчалось сотні учнів. У лютому 2022 року велика кількість дітей вимушено призупинила навчання в школі. Проте вже влітку люди повертались, і роботи стало дуже багато.

Патріотизм та бачення майбутнього

Я – патріот і люблю Україну і не хочу, щоб відбувався відтік розумних людей. Ми, у тому числі, працюємо з випускниками 11 класів, і я бачу їхній великий потенціал. Якщо вони будуть їхати за кордон, особливо хлопці, хто залишиться і зробить нашу країну економічно сильною?

Приклад Ізраїлю

Наведу лише один приклад: маленька країна Ізраїль з населенням 9 мільйонів і неродючою землею. Вони розвинули свою країну так, що в них немає сіл: одне місто закінчується – інше починається. Це приклад того, як відданість та спільні зусилля можуть зробити країну сильною і процвітаючою.

Підсумок

Наш досвід та підхід допомагають нам долати будь-які труднощі. Віра у свої сили та наполегливість дозволяють рухатися вперед навіть у найскладніших ситуаціях. Ми працюємо для того, щоб молоді люди могли реалізувати свій потенціал і зробити свій внесок у розвиток України.

People UA: Знаю, що Ваш освітній центр «ЗНО200» організовує для учнів групові поїздки в Англію. Улітку Ви готуєте чергову подорож. Розкажіть детальніше про це і як приєднатись до Вашої туристичної групи?

Ярослава Семенюк: Співпраця з STUDY.UA та Міжнародний Досвід.

Уже чотири роки поспіль ТОВ «Приватний заклад позашкільної освіти Міжнародний екзаменаційний центр «ЗНО200» є партнером STUDY.UA. Співпраця з цією компанією дає ряд переваг як учням, так і вчителям.

Міжнародні поїздки та досвід

У 2021 році відбулася перша поїздка в Оксфорд, де я була груп-лідером. Переконана, що для організації подорожей потрібно пройти цей шлях самому. Викладачі школи «ЗНО200» щороку подорожують до Великобританії та Ірландії, супроводжуючи дітей у літньому таборі.

Освітні поїздки для учнів

Цього року троє вчителів поїдуть до Великобританії та Ірландії. Освітня групова поїздка призначена для школярів віком 12-17 років. У рамках туру діти відвідають 20 уроків англійської з носіями мови, а також передбачено щоденні розваги та екскурсії до музеїв та визначних місць.

Переваги для учнів та вчителів

• Учні: мають можливість вдосконалити свої знання англійської мови, взаємодіючи з носіями мови, та культурно збагатитися завдяки екскурсіям.

• Учителі: набувають міжнародного досвіду, що допомагає їм підвищувати кваліфікацію та приносити нові методики в клас, ставати ще більш ефективними у викладанні.

Співпраця з STUDY.UA та організація міжнародних поїздок є важливою складовою розвитку нашого освітнього центру, вона надає можливості для збагачення знань і культурного досвіду як учням, так і вчителям.

Аби бути в курсіусіх новин, – підпишіться на нашу сторінку в Іnstagram: https://www.instagram.com/zno200.com.ua/

People UA: Ви впевнено та рішуче робите системні кроки на шляху до успіху. Традиційне питання від нашого журналу: у чому Ваш секрет успіху?

Ярослава Семенюк: Я люблю свою роботу і ніколи не кажу, що мені тяжко, як кажуть, люблю те, що роблю, роблю те, що люблю. І вмію! Умію організувати навчальний процес, створити сприятливі умови та робочі місця з високою заробітною платнею.

Моя мама, яка все життя працює вчителем англійської мови, завжди казала: «Зачинені двері – йди через вікно, зачинене вікно – йди через дах, зачинений дах – йди через стіну». З такою позицією я й рухаюсь по життю вперед.

Цей підхід допомагає мені долати будь-які перешкоди та завжди знаходити шляхи для досягнення цілей.

Спілкувалась: Олена Бекеша: Фотограф: Павло Данилюк. Макіяж та зачіска: Юлія Зімоха (Zimoha Beauty Space). Локація: бібліотека Олени Пчілки.

 

ТОВ «Приватний заклад позашкільної освіти Міжнародний екзаменаційний центр «ЗНО200

м. Луцьк, вул. Карбишева, 2

+380507188496

www.zno-200.com.ua

Instagram: zno200.com.ua 

Facebook: zno200lutsk

e-mail: info@zno-200.com.ua

Журнал «People UA» поцікавився думкою про керівника Міжнародного екзаменаційного центру «ЗНО200»

Оксана Пенкаля, заступниця директора Приватного закладу позашкільної освіти Міжнародний екзаменаційний центр «ЗНО200»: 

Відгук про Ярославу Олегівну Семенюк та Освітній Центр «ЗНО200»

Познайомилися ми з Ярославою Олегівною у 2019 році і відтоді працюємо пліч-о-пліч. Початок був не простим: ми починали з декількох учнів і з одного кабінету. Однак завдяки наполегливості та цілеспрямованості Ярослави Олегівни все вдалося, і на сьогодні наш центр «ЗНО200» процвітає.

Особисті та професійні якості Ярослави Олегівни

Як людинаЯрослава Олегівна є надійною, щирою, доброю та відвертою. Як керівник – амбітна, чесна, вимоглива, але справедлива. Ярослава Олегівна постійно прагне вдосконалюватись та розвиватись і робить усе для цього.

Цінності та вимоги

Ярослава Олегівна цінує в людях відповідальність, працьовитість та прагнення до професійного зростання, таким чином надихаючи всю команду.

Сподівання на майбутнє

Сподіваюся, наша співпраця з нею буде довгою та плідною.

Опубліковано: журнал "People UA" #2(57) літо 2024