Тарас Яковлев

«Влада – це величезна відповідальність»

Якщо хочеш досягти чогось, потрібно мати не лише бажання, а й неабияке терпіння. А ще потрібно багато працювати. Про нього кажуть, що він «невиправданий трудоголік». Звичайно, бо як ще описати людину, котра більшість свого часу проводить на роботі, і все це заради того, щоб покращити наше життя, змінити місто та подарувати країні другий шанс та надію на те, що ми гідні жити щасливо. Про питання, які хвилюють лучан, своїми планами на майбутнє поділився із читачами «People.UA» перший заступник міського голови Тарас Яковлев.

 

Довідка

 

Персона: Яковлев Тарас Володимирович

 

Посада: перший заступник міського голови

 

Сімейний стан: одружений

 

Важлива подія у житті: народження сина

 

Визнання – не знаю, як висловити свою думку і чи це буде доречно, але, коли Микола Романюк помер, то вся площа була заповнена людьми, більшість з яких навіть не були з ним особисто знайомі. Оце і є визнання.

 

Нездійснена мрія: думаю, я ще в силах і в такому віці, що зможу реалізувати свої мрії

 

Найбільш пам'ятний момент дитинства: як і в кожного із нас,  у мене було багато світлих моментів: купівля велосипеда, поїздка з батьками на море, перше кохання в 7 років, здається

 

Найбожевільніший вчинок: він ще попереду

 

Найхарактерніша риса: занадто добрий

 

Ціль всього життя: щоб моя сім’я отримала від мене все можливе і ні в чому не мала потреби

 

Мир – це коли в Луцьку немає громадянських панахид за загиблими лучанами

 

Влада – це величезна відповідальність

 

 

People UA: Читачі нашого журналу познайомилися з Вами у 2012 році, коли Ви обіймали посаду начальника відділу управління майном Луцької міської ради. Тарас Яковлев тоді та зараз це дві різні людини. Що змінилося за ці роки?

Тарас Яковлев: Це абсолютно дві різні людини. Я тоді взагалі не думав про політику, не уявляв, що будь-коли зможу стати першим заступником міського голови. У мене на той час були серйозні завдання, які мені вдавалося виконувати. Тим більше в складний для країни час вирішую багато політичних питань, які забирають безліч сил та часу і, однозначно, змінюють характер людини та її поведінку. Думаю, що я вже не такий добрий, як був раніше, не такий довірливий. Я зовсім інший.

PeopleUA: Щонайголовніше вдалося зробити на посаді заступника міського голови?

Тарас Яковлев: За цих чотири роки вдалося багато зробити завдяки тому, що моїм безпосереднім керівником був Микола Романюк, який завжди підтримував конструктивні ідеї. Ми реалізували безліч програм по енергозбереженню, багато проектів у рамкам транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна, серед найвідоміших – ЦНАП та зоопарк. Останніх два роки велася дуже серйозна робота по ремонту доріг та благоустрою прибудинкових територій та інших інфраструктурних об’єктів. І, звичайно, це інвестиційні проекти, які вже стартували стосовно реконструкції систем теплопостачання в Луцьктепло, реконструкції фасадів та модернізації в школах і садочках, співпраця з НЕФКО та іншими фінансовими інституціями. Ми собі поставили амбітне завдання: залучити до розвитку міста інвестицій на мільярд гривень впродовж цих чотирьох  років, і я впевнений, що нам усе вдасться.

PeopleUA: У тому, що Луцьк – перспективний майданчик для інвестицій та бізнесу, вже не виникає сумнівів. Яке Ваше бачення способів залучення інвестицій?

Тарас Яковлев: Ми розробляємо стратегію розвитку міста, в якій спільно з громадою намагаємось визначити напрямки, в яких можемо бути успішними і завдяки чому будемо наповнювати бюджет міста. Луцьк має дуже високі шанси бути одним з лідерів в Україні по залученню інвестицій, маючи хороший туристичний потенціал, потенціал малого та середнього бізнесу, ряд потужних корпорацій («SKF», «Kromberg & Schubert», «Modern-Expo»), які представляють наш регіон у всьому світі. Тож нашим завданням є створення сприятливих умов для їх подальшого розвитку. Антикорупційність та прозорість  влади, чітка робота дозвільних органів повинні давати можливість швидко стартувати та успішно працювати бізнесу.

PeopleUA: Доволі амбітні плани, які неможливо реалізувати самому без команди. Розкажіть про людей, з якими працюєте.

Тарас Яковлев: Ми працюємо в команді, яку свого часу створив Микола Романюк, з якою Микола Ярославович пішов на вибори у 2015 році та переміг. Команда – професійна, мені комфортно працювати з цими людьми. Не хочеться виділяти когось окремо та можу сказати, що кожен займає свою нішу. Сергій Григоренко є хорошим управлінцем і наразі він працює в напрямку стратегії розширення міста та досяг неабияких успіхів в цьому напрямку, Юрій Моклиця показав себе вдалим реформатором.

PeopleUA: Назвіть, будь ласка, якості, якими повинна володіти людина, щоб потрапити у Вашу команду та вдало в ній працювати?

Тарас Яковлев: Чесність та професійність. Можна мати недостатній досвід в тій чи іншій сфері, але при великому бажанні працювати на результат – все можна надолужити.

PeopleUA: Чи відчуваєте Ви підтримку жителів міста?

Тарас Яковлев: Так, абсолютно. Я щиро вдячний лучанам за підтримку. Звичайно, є й критика, проте дуже багато людей бачать реальні позитивні зміни, які відбуваються в місті. Зараз нам уже приходять подяки і через офіційні джерела комунікації, і в особистому спілкуванні.

PeopleUA: Що найбільше хвилює лучан? Назвіть ТОП знакових питань, які турбують жителів Луцька. Як Ви їх вирішуєте?

Тарас Яковлев: Це питання ЖКГ, зокрема, благоустрою територій, це питання транспорту, дуже гостро зараз стоять екологічні питання, такі як обрізка старих дерев, демонтаж та висадка нових, це якість та вартість комунальних послуг. Намагаємось, щоб тепло на гаряча вода подавалися вчасно та в якісному вигляді. Також будуємо дороги, проводимо благоустрій дворів. Своєю роботою намагаємось покращити побут лучан.

PeopleUA:Тарасе Володимировичу, Луцьк останнім часом на очах змінює свій вигляд. Як, на Ваш погляд, в ході змін не загубити історико-культурну спадщину міста?

Тарас Яковлев: Погоджуюсь, що на сьогоднішній день забудови міста зроблені в якісно новому стилі. Стосовно старого міста, нам пощастило. У нас є дуже багата історико-культурна спадщина, якій вже майже 1000 років. І наше завдання – не загубити її, зводячи нові споруди. Ми маємо генеральний план забудови, в розробці – план зонування і опорний історико-архітектурний план. Всі ці базові документи покажуть підходи до будівництва в старій частині міста. Багато говорять про забудову ділянки на вулиці Ковельській, яка була продана з аукціону у 2009 році. Моя думка така: що цю територію потрібно забудувати, але зробити це так, щоб зведений об’єкт гармонійно доповнив і оживив старе місто, а не загубив його. Для цього ми опрацювали декілька варіантів. Один з них – організувати всеукраїнський конкурс серед архітекторів на кращий проект і будувати відповідно до того, що запропонуює переможець в рамках цього конкурсу.

PeopleUA:Луцьк є містом-побратимом багатьох міст. Співпрацею з якими містами пишаєтеся?

Тарас Яковлев: Луцьк має 18 міст-партнерів. Найтісніша співпраця склалася з польськими містами. Ми реалізували багато проектів з Любліном, Холмом, Замостем, Ольштином. Також проводяться  культурні обміни, спортивні змагання, фестивалі, які дають можливість вивчати культуру, обмінюватись досвідом. Наразі активно працюємо над налагодженням партнерських стосунків з турецьким містом Бандирма.

PeopleUA: Сьогодні одним з найпоширеніших засобів спілкування стають соціальні мережі. Чи часто дописують на Вашу сторінку пропозиції, подяки, зауваження?

Тарас Яковлев: Багато людей зі мною зв’язуються через соціальну сторінку у Facebook. Я намагаюсь всім відповісти і спробувати допомогти, або хоча б проконсультувати. У мене є близько 3000 друзів, з якими я спілкуюсь особисто. Свою сторінку я веду сам, але не зовсім часто є змога розміщувати пости.

PeopleUAМожна сказати, що Тарас Яковлев є відкрита людина для спілкування? Чи не буде проблемно для лучан донести особисто до Вас ту чи іншу інформацію?

Тарас Яковлев: Ні, я легкий у спілкуванні. Скажу більше: дуже багато людей телефонують на мій мобільний телефон. Представляються пересічні лучани і розповідають про свої проблеми.

PeopleUA: Що для Вас є головним фактором успіху в роботі?

Тарас Яковлев: По-перше, я ще не асоціюю себе з успіхом. Сказав би так: моя карєра на стадії розгону. По-друге, в мене набагато більше планів на життя,  ніж я зміг реалізувати, хоча багато людей стверджують, що в 35 років бути першим заступником міського голови в такому місті практично нереально. Ті, котрі мене ближче знають, вважають невиправданим трудоголіком. Можливо, це і є той фактор, який допомагає мені по життю.

PeopleUA: Ви принципова людина?

Тарас Яковлев: У більшості питань – так. Але там, де це є доцільним, – я можу бути людиною компромісу. Я ж господарник. А господарські питання – це в більшості випадків різні думки і різні варіанти їх вирішення. Ось тут якраз компроміс дуже важливий, бо, зазвичай, в цих процесах задіяно десятки, а інколи й сотні людей. Щоб організувати їх ефективну роботу,  потрібно почути думку всіх і сформувати стратегію вирішення даного питання. Оце і є компроміс.

PeopleUA: Сформулюйте Ваше ставлення до життя.

Тарас Яковлев:Життя треба прожити так, щоб не було соромно за даремно прожитіроки.

PeopleUA: Ви відповідаєте чи не за найпроблемніший напрямок – житлово-комунальне господарство, а чи залишається час для сім'ї?

Тарас Яковлев: Я відповідаю, окрім житлово-комунального господарства, ще за ряд важливих напрямків, таких як економіка, залучення інвестицій, міжнародне співробітництво, капітальне будівництво, архітектура, земельні відносини. На сім’ю залишається, мабуть, відсотків 20, з яких відсотків 10 я сплю.

PeopleUA: Який Ваш звичний розпорядок дня?

Тарас Яковлев: Останніх півроку о сьомій –о півнавосьмуранку я вже в дорозі на роботу, а повертаюся додому близько дев’ятої вечора. Це мій звичний робочий день. Вихідні, зазвичай, субота – напівробоча, неділя – це час для сім’ї.

PeopleUA: Як Вам вдається витримувати такий напружений ритм роботи?

Тарас Яковлев: Відновлюватись дозволяє час, проведений з сином, дружиною, батьками. Насправді додає також сили спілкування з друзями. У мене багато вірних друзів, з деякими нас поєднує вже більш ніж двадцятирічна ще зі шкільної лави дружба.

PeopleUA: Якому відпочинку надаєте перевагу: активному чи пасивному?

Тарас Яковлев: Немає практично пасивного відпочинку. Єдиний раз за п’ять років я з дружиною та сином з’їздили на море. Зазвичай, відпочинок для мене – це три-чотири дні в Карпатах. Люблю взимку лижі. Поділюсь з Вами задумом наступної подорожі. Як трішки потепліє, плануємо з друзями за декілька днів пройти по Чорногорському масиву пару десятків кілометрів. І в горах набратися сил та, принаймні, спробувати відволіктись від проблем.

PeopleUA: Яким Ви бачите Луцьк через 10 років? Що в ньому буде найголовніше?

Тарас Яковлев: Луцьк однозначно має бути більшим по території за рахунок розширення і обєднання з нашими сусідами. Це має бути комфортне місто, в якому все робиться для людей. Насправді моя мрія – це повністю реалізувати інфраструктуру міста: побудувати дороги, облаштувати двори, дитячі майданчики, парковки, пішохідні зони, велодоріжки. Звести сучасні європейські спортивні комплекси та майданчики, де б люди могли безкоштовно займатись спортом. Адже це важливо для здоров’я лучан. На жаль, брак коштів не дозволяє зробити це зараз.

PeopleUA: Тарасе Володимировичу, не можемо не задати Вам питання стосовно останніх подій у Луцькій міській раді. Із втратою очільника Луцьк опинився у доволі непростій ситуації, і замість того, щоб об'єднатися і оперативно вирішити нагальні питання, ми спостерігаємо зовсім інакшу поведінку окремих депутатів. Як надалі буде сформована робота у мерії? Чого очікувати лучанам?

Тарас Яковлев: Сьогодні субота, 25 лютого, вчора була сесійна п’ятниця, коли сесія не відбулася. Такий доволі пригнічений і незрозумілий стан. Можна навіть сказати напівшоковий. Я думаю, що потрібно трішки збавити градус. Всім заспокоїтись. Мені часто говорив один з моїх попередніх керівників: якщо не знаєш, як вчинити, роби по закону. А закон чітко передбачає, які мають бути дії. Секретар міської ради виконує обов’язки міського голови і забезпечує законні прозорі вибори, на яких громада обере свого наступного міського голову, якому буде довіряти. До того часу міська влада повинна працювати в звичному режимі та забезпечити розмірену життєдіяльність міста. Ось на цьому зараз потрібно сконцентруватись.

PeopleUA: Що Ви можете побажати майбутнім кандидатам на посаду голови Луцької міської ради?

Тарас Яковлев: Кожен, хто приймає рішення йти на вибори і очолити міську громаду, має мати своє бачення, для чого це йому потрібно і що він може дати лучанам. Виходячи із власного досвіду, я  не бажаю, а раджу всім кандидатам зважити всі «за» і «проти» перед прийняттям рішення виставити свою кандидатуру на посаду мера міста. Особисто знаю, наскільки це, окрім величезної довіри громади і величезної честі, ще одночасно й величезне навантаження та щоденна важка праця. Зважте свої сили, чи дійсно Ви зможете оправдати довіру лучан.

 

 

Спілкувалася: Сніжана Романюк. Фотограф: Олександр Олішевський

Опубліковано "People UA" № 6(40), весна 2017