Наталя Слюсаревська

«Мільйон очей, палаючих від захвату моїх робіт роблять мене щасливою»

Наталя Слюсаревська – справжня фея. Якщо ви досі не вірите у чарівні перетворення, то, познайомившись із цією окриленою леді, станете свідком того, як з нічого зробити гарну дизайнерську річ. Вироби від Наталі Слюсаревської дедалі частіше зустрічаються у домівках, офісах, закладах відпочинку та на престижних подіях. І не дарма, адже її потяг до прекрасного відображається у всьому, до чого вона торкається. Як змінилося життя відомої дизайнерки-майстрині за останні 3 роки у спецпроекті «Реванш». 

КАР’ЄРА

Де я тільки не працювала! Бюро містобудівного кадастру, поліграфічні фірми, рекламні агенції, виробництва і мережі супермаркетів… На кожній роботі зустрічаються хороші люди, які розуміють, допомагають, з якими просто приємно мати справу. З багатьма із колишніх колег я підтримую зв’язки, деякі стали дійсно хорошими друзями.

ДОСВІД

Починала з посади інженера в кадастровій фірмі. Створювали електронну карту міста. Крім неоціненного особистого досвіду в роботі з технологіями обробки геоданих, одним із корисних результатів тієї роботи було видання побудинкового атласу міста Луцька. Потім я кардинально змінила сферу діяльності та за кілька років від дизайнера компютерної графіки через досвід рекламіста та маркетолога «доросла» до керівника відділу. Звичайно, це велика праця, довелось здобувати другу вищу освіту і вчитись на практиці. Адже наші реалії кардинально відрізняються від того, про що пишуть у книжках…

ІДЕЯ

У наш час, коли основна діяльність більшості людей пов’язана з віртуальними сферами, для запобігання стресам психологи радять мати таке хобі, в якому людина може отримати насолоду від самого процесу. Це може бути хенд-мейд чи живопис, походи в гори чи рибалка… Звідси, я думаю, і європейська мода останніх років на такі захоплення.

Насправді, хенд-мейд для нас не новий, нова лише модна назва J А наші мами і бабусі майже всі вміють і полюбляють шити, вишивати, вязати… Раніше навіть кожна панянка повинна була займатись рукоділлям, так само як і грати на фортепіано, знати кілька іноземних мов… Адже це було правилом хорошого тону.

Щодо ідей, то важко сказати, звідки вони приходять. Щось гарне робити своїми руками мені подобалось завжди і легко вдавалось.

Хенд-мейд – специфічна сфера. Особливо в наших реаліях. Усі захоплюються, усім подобається, а коли справа доходить до покупки, часто виникають питання «чому так дорого?». Проте, коли люди на майстер-класі власноруч щось пробують зробити, часом деякі говорять: «Краще б я цю річ купила за 500 гривень». Ось в такі моменти приходить розуміння ціноутворення (посміхається – авт.) Сьогодні хенд-мейд я залишила для себе і замовників, які дійсно це цінують. А перетворюватись на конвеєр, який штампує що-небудь із біркою «ручна робота» – це не моє.

ПРОЕКТ

За останній час змінилось багато чого… Я вирішила ще трохи повчитись і спробувати себе в новій, сподіваюсь, перспективній справі. Зараз я викладаю дизайн у Луцькій філії комп’ютерної академії ШАГ. І паралельно вивчаю програмування. Саме спілкування зі студентами та колегами дає натхнення та поштовх до нових ідей. До речі, зараз ми працюємо над одним перспективним Інтернет-проектом. Поки що це секрет, оскільки все ще на стадії розробки. Але коли все буде готово до запуску, обов’язково розповім, адже участь у ньому буде цікавою читачам J

ЗНАННЯ

Чим більше людина знає, тим більше шляхів для реалізації свого потенціалу вона може побачити і спробувати втілити в життя. Сьогодні я вивчаю програмування. І це для мене логічне продовження моїх знань та вмінь, скажімо, у сфері дизайну. Адже програмування – це та ж творчість, тільки в іншому прояві.

ІНТЕРНЕТ

Звичайно, за Інтернетом майбутнє. Поспостерігайте за оточуючими: молоді люди (і не тільки) постійно спілкуються в соціальних мережах, грають в ігри, викладають фото в інстаграм… Будь-яка велика чи мала організація/фірма/підприємець прагнуть мати свій сайт або хоча б сторінку в Інтернеті. Покупки в Інтернет-магазинах, перегляд фільмів онлайн, навчання в Інтернеті, спостереження за оперативними новинами у різних сферах… Інтернет без кордонів… Доходить до того, що люди спілкуються по скайпу із сусідніх кімнат… Вдалі такі тенденції чи не дуже – це вже інше питання. Але процес пішов.

За оцінками експертів, близько 85% світового капіталу – це «електронні гроші». Тобто, банківські рахунки і готівка, навіть складені всі разом, не дадуть і половини того капіталу, який «крутиться» за допомогою мережі Інтернет. До того ж, в Інтернеті зосереджено близько 99% людських знань, інформації та особистого досвіду.

ЦІЛІ

Основні цілі сьогодні - «переформатувати» дещо своє життя, звільнитись насправді від всього зайвого і непотрібного, в тому числі від неадекватних людей і рутини, яка поглинає. Більше часу приділяти справам, які дійсно подобаються, і людям, з якими приємно та комфортно. Перетворення уже почались, так що, кажучи словами одного з кіногероїв: «нам відкриваються прекрасні перспективи».

ЄВРОСОЮЗ

Впевнена, для громадян України відкриються нові можливості, якщо Україна ввійде в ЄС.  Залишається тільки правильно і з розумом ними скористатись.

РЕЙТИНГ

Рейтинг – як наслідок, а не самоціль. Якщо ти любиш свою справу, працюєш для якісного результату, професійно спілкуєшся із замовниками та колегами, то рано чи пізно автоматично стаєш «рейтинговим».

ПРЕКРАСНЕ

Натхнення можна знайти у всьому: у вечірній прогулянці та розмові з подругою, у прочитаній книзі або новій сукні, у спілкуванні з дітьми і катанні на каруселі, у випадково почутій фразі та далекій подорожі, у смаку яблука, у запаху моря, у ніжному дотику…

ГАРДЕРОБ

Це тема для окремої розмови. Шафи вже не зачиняються J Я люблю експериментувати зі стилями, часом поєднувати те, що важко поєднати. Полюбляю капелюхи, прикраси та інші аксесуари. Одягаюсь відповідно до настрою і того місця, куди збираюсь. Найчастіше у повсякденному житті спрацьовує правило: чим гірше я себе почуваю, тим ретельніше  обираю образ. Отже, якщо ви мене побачите у футболці та джинсах, то в мене все оkJ

Часто знайомі та друзі просять мене попрацювати іміджмейкером. Мені подобається підбирати стиль для людей, яких я знаю… Захоплюючий магічний процес… Часом перетворення бувають доволі разючі, але однозначно в кращу сторону.

МІСТО

Чи можна визначитись, що приємніше? Прогулюватись вулицями старого міста, коли під ногами хрустить жовте листя? Пити глінтвейн, дивлячись на засніжений парк? Споглядати, як виростають молоді листочки на деревах і зацвітають абрикоси у садках? А можливо, найкраще у спекотний день їсти ванільне морозиво на терасі з виглядом на Замок?

МРІЯ

Розмалювати кольором натхнення сіру буденність. Така Мрія не може розбитися об асфальт реальності, адже в неї є крила.

ГРОШІ

Мені пощастило займатись улюбленою справою і отримувати за це гроші. Звичайно, є інші джерела прибутків, які менш романтичні та цікаві. З іншого боку гроші дають свободу, свободу робити те, що хочеш. Ось таке замкнуте коло…

БЕЗЦІННО

Речі виготовлені власноруч безцінні, адже в них вкладаєш частинку себе, і повтор неможливий.

МІЛЬЙОН

Мільйон очей, палаючих від захвату моїх робіт, звичайно, роблять мене щасливою J

ПОДОРОЖ

Люблю подорожувати і намагаюсь це робити, як тільки є можливість. Подорожі усі цікаві та захоплюючі, адже щоразу ти відкриваєш світ, розширюєш зону свого комфорту, знайомишся з новими людьми та іншою культурою… Під час останньої подорожі Європою ми заблукали, гуляючи вуличками Амстердаму, довго з картою шукали дорогу, спілкувались з перехожими, їли найсмачніші в світі бутерброди з оселедцем… тюльпани, велосипеди, канали, будинки середньовічних купців, усмішки дивних людей… врешті ми знайшли знайоме місце… і це було захоплююче J

ЕМОЦІЯ

Емоцій повинно бути багато. Різних. І це добре. Важко визначити найнезабутнішу. Коли емоцій не вистачає, мені стає некомфортно, здається, що життя проходить повз мене, чи я стаю черствою…

ДРУГ

Справжній друг – це людина, на яку можна покластись у будь-якій ситуації, яка розуміє тебе завжди і без зайвих слів.

СІМ’Я

Кожен член сім’ї незалежно від віку повинен зробити свій внесок у створення  сімейного затишку, добробуту, гармонійної атмосфери. Це ідеальний варіант, і ми прагнемо до цього.

КОХАННЯ

Люблю цю фразу Ремарка: «Людина без кохання – це труп у відпустці». Кохання має жити завжди.

ІДЕАЛЬНИЙ ЧОЛОВІК

Розумний, добрий, щедрий, мужній, має почуття гумору і кілька мільйонів у фунтах стерлінгів, розуміє жінок, любить дітей і котів, готує як шеф-кухар французького ресторану, змішує коктейлі у правильних пропорціях, танцює танго, не забуває про спортзал і хороші манери… Звичайно, таких чоловіків не існує, принаймні у нашому вимірі. Але я знаю спосіб, як зробити з будь-якого чоловіка ідеального J

НАСОЛОДА

Насолода життя – в умінні насолоджуватись кожною миттю, в умінні помічати і цінувати нове та прекрасне у буденних речах…

 

 

Спілкувалася: Сніжана Романюк. Фотограф: Вадим Павлосюк. Візаж: викладач навчальної студії «PeggySage» Анна Ховайло. Зачіска: перукарня «Кармен».

Опубліковано "People UA" № 1(29) червень-липень 2014 р. 

АКСЕСУАРИ ТА ПОДАРУНКИ РУЧНОЇ РОБОТИ

ЗАМОВЛЕННЯ ТА ЗАПИС НА МАЙСТЕР-КЛАСИ

тел. моб.: (050) 378-51-77 НАТАЛІЯ СЛЮСАРЕВСЬКА

http://ms-finti.livejournal.com/