Дар’я Остапук

Мама називає мене працьовитою бджілкою, тому й сценічне ім’я вийшло символічним та дуже рідним – OSSA

 

Увесь вільний від навчання  час тринадцятирічна Дар’я Остапук наполегливо вивчає англійську мову, нотну грамоту, займається грою на фортепіано та вокалом. Школярка Луцького НВК «Гімназія №14» каже, що кращого відпочинку годі й шукати, адже коли робиш те, що до вподоби, то отримуєш максимальну насолоду.

 

НАВЧАННЯ

 

Вчителів вокалу у дівчини – троє, кожен займається з нею за власною програмою. Перший педагог – Тетяна Ярошик – ось уже півтора року  розвиває вокальні дані Дар’ї. Друга наставниця - Галина Конах – хоч і вимоглива, але передає дівчині  власний досвід як співачка.  Третій педагог – Євгенія Стрімовська – проводить уроки по скайпу, бо мешкає в іншому місті. Але заняття проходять настільки емоційно, що Дар’ї доводиться «змінювати вологі футболки на сухі». Дівчина дуже задоволена своїми наставниками, каже, що вони всі разом працюють на один результат – розвивають її талант.

 

ПОДОРОЖІ

 

Попри зайнятість, Дар’я все ж знаходить час для подорожей, адже мандрувати світом – це не тільки гарна можливість попрактикуватися у мовному аспекті, але й познайомитися із культурами різних країн. За кордоном школярка завжди куштує національні страви. Проте, не приховує, що наша кухня – найсмачніша.

Юній співачці особливо запам’яталася подорож до Амстердаму - столиці Нідерландів – у якій нещодавно побувала.

 

ПЕРЕМОГИ

 

Дар’я Остапук  - лауреат багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів. Цьогоріч вона отримала Премію «Люди року-2015. Волинь» у номінації «Юна гордість Волині». Талановита дівчинка зізнається, що ця нагорода – найвизначніша серед уже отриманих відзнак. Це – чергова сходинка на шляху її творчого розвитку.

Проте, зупинятися на цьому Дар’я не збирається і плідно працює над собою, бо вважає, що головні досягнення – ще попереду. Тож дівчина впевнено та яскраво крокує до своєї мети: гідно представити Україну на пісенному конкурсі «Євробачення».

 

ПЕРШИЙ КЛІП

 

Поки ж результатом її наполегливої творчої праці стала презентація кліпу на пісню «Моя земля», що відбулася у вересні у луцькому клубі «Версаль». Подія зібрала чимало поціновувачів таланту юної співачки, які, з її слів, були дуже зворушені побаченим. Адже сюжетом відео є актуальна нині тема – спроба захоплення    рідної України ворожими загарбниками.

«Над кліпом працювали талановиті люди: оператори Вадим Павлосюк та Іван Левандовський, учасниці креативного агентства «CAnaBIS».  І хоч було досить нелегко, але пишаюся нашою спільною роботою, бо здобула чималий досвід.  Під час відео зйомок, певною мірою, ризикувала здоров’ям: квадрокоптер мало не збив мене з ніг, упавши згори. Але, загалом, все було круто!», – ділиться враженнями Дар’я.

 

СЦЕНІЧНЕ ІМ’Я

 

Свій перший кліп дівчина представила під псевдонімом OSSA.

«Дар’ю Остапук добре знають у певних музичних колах, тому ми довго міркували, чи варто щось міняти у назві. Виникла ідея використати перші букви прізвища, але приголосний «т» губився за приголосним «с» - довелося літеру «с» подвоїти. Так – милозвучніше. До того ж, мама називає мене працьовитою бджілкою, тому й сценічне ім’я вийшло символічним та дуже рідним. Відтепер Дар’я Остапук – OSSA», – каже співачка.

 

ВИХОВАННЯ

 

Незважаючи на зміну сценічного імені, Дар’я Остапук – звичайна волинська школярка, яка у своїх мріях не просто витає у хмарах, але й наполегливо працює над собою, щоб втілити задумане у реальність. У цьому їй допомагає мама - Олена Миколаївна, яка турботливо та з любов’ю веде доньку гуманним життєвим шляхом та допомагає їй розвивати не тільки таланти, але й важливі людські якості характеру.

«Мама для мене – найкращий взірець порядності, людяності, чуйності та справедливості. Я сприймаю її також як найкращу подругу. Ми можемо годинами відверто розмовляти на різноманітні теми,  дивитися фільми, закутавшись у ковдру, смакувати чаєм і тістечками. Але найбільше мені подобається допомагати мамі майструвати ляльки. Навіть тато нам допомагає – власними сорочками!.. Я із задоволенням оформлюю деталі для іграшок, іноді мама мені доручає розмальовувати деякі їх фрагменти», – ділиться найбільш сокровенним Дар’я.

 

УКРАЇНА

 

Події на Майдані під час Революції Гідності сколихнули не одну людську душу. Не залишилося осторонь і серце нашої героїні. Під впливом переживань та емоцій, вона почала писати вірші, наповнені досить філософським змістом, що не зовсім притаманне авторам у такому юному віці. У планах дівчини – покласти написані вірші на музику  і, звичайно ж, виконати їх сольно, аби приємно вразити своїх слухачів новими творами.

Поки ж юна волинянка активно працю над собою: займається улюбленими справами, читає книги (зокрема, про Шерлока Холмса), чекає літа, щоб разом із родиною відвідати нові країни, у яких ще не бувала, спілкується з однолітками, веде здоровий спосіб життя. Тож нехай сонце її  таланту все вище сходить над горизонтами мрій, освітлюючи творчий шлях юної співачки!

 

Автор: Інна Меліхова. Фотограф: Вадим Павлосюк. Опубліковано: "People UA" № 1(35) зима 2015-2016