8 правил, як не набрати зайвої ваги у святковий період

Прийшла зима, а це означає, що зовсім скоро ми будемо збиратися за великими столами і святкувати новорічні свята. Всі ми з нетерпінням їх чекаємо, адже вони асоціюються із родинним теплом, домашнім затишком, смачними вечерями та теплим какао. У всіх нас є спогади з дитинства, де ми всією сім’єю прикрашаємо ялинку, готуємо смаколики, а потім весело та смачно проводимо час за святковим столом. Такі моменти дуже цінні, адже ці спогади залишаються з нами на все життя.

Хто із нас не зіштовхувався із ситуацією, коли на наступний день після свят не відчував би важкість у животі, метеоризм, печію та інші неприємні симптоми?

Крім того, ми отримуємо пару зайвих кілограмів і обіцяємо собі почати правильно харчуватись одразу після свят. І більшість з нас вже сприймає такі симптоми на наступний день невід’ємною частиною післясвяткового частування. Та й звикли, що зайві кілька кілограмів це норма у післясвяткові дні.

А що, як я скажу, що це не норма? І цілком можливо не відчувати неприємних симптомів і не поправитися за святковий період. Потрібно лише дотримуватись деяких правил і вас більше не потурбує важкість у животі після смачної вечері!

Отож, правило 1

Не переїдайте!

Зовсім не обов’язково з'їсти все, що є на столі. Ви знаєте, скільки їжі вам потрібно,аби насититися, от і дотримуйтесь цієї кількості. Не потрібно її збільшувати у 2-3 рази.

Правило 2

Дотримуйтесь звичного розпорядку їжі

Зовсім не обов’язково цілий день ходити голодними, аби ввечері відвести душу. Дотримуйтесь звичного для себе режиму, зазвичай,це повноцінні 3 прийоми їжі на день. Відповідно,за вечерею у вас не буде бажання з’їсти слона)

Правило 3

Не забувайте про овочі

Вони потрібні нам щодня у кількості 400-500 гр і святкові дні не виняток. Нехай половина вашої святкової тарілки складається із овочів, а інша половина  із улюблених страв.

Правило 4

Памятайте також про воду

Свята чи не свята, а нам щодня потрібно пити чисту воду. Особливо добре випивати склянку теплої води за 30 хв до їжі. Таким чином ви поповните водний баланс і підготуєте шлунок до роботи.

Правило № 5

Солодке споживайте лише в першій половині дня

Всі ми добре знаємо, що солодощі та фрукти краще їсти у першій половині дня. Тож святкові дні не виняток. Не потрібно їсти фруктову нарізку під новорічні фільми після смачної вечері. Це погіршить процес травлення їжі та призведе до здуття та важкості у шлунку. А велика кількість фруктози (тобто цукру) у фруктах може залишитись на вашій талії у вигляді зайвих кілограмів. Тож краще все-таки перенести споживання солодощів на сніданок чи обід наступного дня.

Правило 6

Обмежте споживання мяса

На рівні із солодощами і фруктами, всі ми знаємо,як довго і важко перетравлюється червоне м’ясо. Саме тому його теж краще їсти на обід, а не на вечерю. Або ж,якщо без нього ніяк, з’їжте трішки. Не варто споживати кілька видів ковбаси, запечене м’ясо, м’ясний рулет і котлети. Оберіть щось одне і невелику кількість. І обов’язково їжте мясну страву з овочами! Вони покращать процес травлення.

Правило 7

Пам’ятайте про рух і свіже повітря

Святкові дні зовсім не привід лежати на дивані декілька днів поспіль. Наше тіло потребує руху щодня. Тож не позбавляйте себе можливості прогулянок пішки на свіжому повітрі, якіпідуть лише на користь!

Правило 8

Не їжа головна

Не відводьте їжі багато уваги. Приготуйте найулюбленіші страви. Зробіть менше, але краще! Отримуйте задоволення від спілкування з рідними, веселіться, смійтесь. Адже саме ці речі роблять нас щасливішими, а не їжа!

Веселих вам свят! З найкращими побажаннями ваш дієтолог Тетяна Ярмошук.

 

Автор: Тетяна Ярмошук – дієтолог-консультант з питань корекції ваги, нормалізації здоров’я за допомогою харчування, покращення мікрофлори шлунку, детоксу, допомоги у виборі продуктів (вміння читати етикетки) та правильному їх приготуванні, збалансуванні раціону та індивідуальному підборі вітамінів. Освіта: психолог (НАУ, м. Київ), дієтолог (Full Fit School м. Київ), Фітнес Академія (м. Київ), The Body School (м. Київ), PRO-Здоровье (Росія). Досвід роботи: дієтолог у спортивних клубах Києва.

Опубліковано "People UA" 5(51) зима, 2021